Żeby pozbyć się problemu trzeba znaleźć jego źródło

Czasem trudno jest przyznać się samemu przed sobą, że ma się problemy, a co dopiero rozmawiać o nich z obcą osobą. Natomiast właśnie ta dodatkowa perspektywa, pozbawiona więzi emocjonalnej, a jednocześnie pełna otwartości, empatii i chęci wsparcia, może stanowić ważny element w drodze do jego rozwiązania.

 „Nikt nie zna Cię tak dobrze, jak ty sam”

Jako Psycholog wspieram w procesie poszukiwania rozwiązań ukrytych pod płaszczem niepewności czy lęku.

Będę Ci towarzyszyła w odkrywaniu nowego spojrzenia na otaczającą Cię rzeczywistość.

Konsultacja psychologiczna

Podczas spotkania zaproszę cię do podzielenia się trudnościami, z jakimi się mierzysz. Przyjrzymy się tym tematom, które mają podłoże emocjonalne. Określimy źródła twojego złego samopoczucia i zastanowimy nad rozwiązaniami.

Być może to czego doświadczasz wynika z naturalnego kryzysu rozwojowego? Albo jest rezultatem długotrwałego przeciążenia lub stresu? W trakcie spotkania spróbujemy odpowiedzieć na te pytania.

Intracoaching

Intracoaching jest metodą usystematyzowanych ćwiczeń ukierunkowanych na wypracowanie nowych nawyków pozwalających na redukcję napięcia wywołanego nagromadzeniem emocji. Jeśli dokuczają ci bóle karku lub ścisk w żołądku, który nie ma podłoża biologicznego, to Intracoaching może być dla ciebie rozwiązaniem.

Sesja Intracoachingowa rozpoczyna się ćwiczeniem uważności, które ma na celu zlokalizowanie źródła napięcia. 

Intracoaching stanowi odrębną metodę pracy w porównaniu do coachingu klasycznego. Intracoaching pomimo iż stanowi metodę pracy z emocjami, nie jest sesją terapeutyczną. Jest swego rodzaju pomostem pomiędzy coachingiem a terapią. Pozwala na uporanie się z napięciem, które niezaopiekowane w przyszłości może wpłynąć na  zdrowie fizyczne utrudniając swobodne funkcjonowanie.

Psychoedukacja i szkolenia

Jedną z form wsparcia psychologicznego jest psychoedukacja. Jest to nic innego jak nanoszenie codziennych doświadczeń na siatkę oddziaływań psychologicznych, które się zadziewają, kiedy wchodzisz w kontakt z innymi ludźmi bądź samym sobą. Czy zdarzają ci się banalne na pierwszy rzut oka sytuacje, które nieoczekiwanie wzbudzają w tobie skrajne emocje? 

Aby wyjaśnić mechanizmy reagowania na rozmaite bodźce pokazuję jak psychologia rozwoju człowieka, psychologią relacji lub inne gałęzie Psychologii mogą je kształtować.

Elementy psychoedukacji wykorzystuję w trakcie konsultacji indywidualnej, ale również podczas szkoleń. Widzę bardzo dużą wartość dodaną w omawianiu tych zagadnień przy wykorzystaniu potencjału wynikającego z procesu grupowego.

Nie jesteś pewny, czy któraś z tych opcji jest dla ciebie? Skontaktuj się ze mną, chętnie odpowiem na twoje pytania.