Dlaczego robię to co robię

Cześć, mam na imię Jola. Pracuje z kobietami, które będąc w okolicach 40-tki poczuły, że czegoś im brakuje, że chciałyby coś zmienić w swoim życiu. Pomagam kobietom płynnie przejść przez kryzys wieku średniego. Sama przeszłam tą drogę, wyciągnęłam cenne wnioski, a teraz dzielę się nimi wskazując potencjał rozwojowy tego okresu życia.

Moja historia na pierwszy rzut oka wygląda jak te, o których co jakiś czas słyszy się lub czyta: mając 36 lat porzuciłam stabilną, dobrze płatną i rozwojową pracę w korporacji, i wyruszyłam w podróż spełniać swoje marzenia. Chciałam realizować siebie, robić coś, co ma sens, mieć wpływ na swoje życie. Pewnie nie raz słyszałaś historię o podobnym scenariuszu. Jednak warto pamiętać, że choć na pierwszy rzut oka te historie wydają się być takie same, to pod każdą z nich kryje się drugie dno, intymna prawda konkretnego człowieka, historia jego własnych doświadczeń.

W moim przypadku kryzys wieku średniego nastąpił w cieniu straty bliskiej osoby. Pamiętam rozmowy o przemijaniu, o tym, że ludzie pędzą przez życie właściwie nie wiadomo po co. Że w tej gonitwie tracą momenty, w których mogliby czerpać wiele radości i energii: wspólne spacery, wycieczki, nieoczekiwane śmieszne momenty, zabawne sytuacje przy obiedzie. Mówiliśmy o tym, że życie jest bardzo kruche i szkoda czasu, na bezsensowny pęd

Kryzys połowy życia wymaga zatrzymania się, wglądu w siebie i odwagi do podjęcia zupełnie nowych działań. Ale w gąszczu „nowego” łatwo jest się zgubić, krążyć w kółko, tracić motywację i jasność celu. Po wielkiej euforii podjętej decyzji przychodzi czas na odnalezienie się w nowej rzeczywistości. Z perspektywy czasu wiem, jak bardzo przydatny jest dobry plan. To właśnie plan daje poczucie siły w momentach zwątpienia. To on, kiedy znajdziemy się na grząskim gruncie podpowie czego się złapać, co robić dalej, gdzie szukać wsparcia. To plan w połączeniu z determinacją i konsekwencją działań może doprowadzić do wymarzonego punktu.

Pracuje z kobietami, które będąc w okolicach 40-tki poczuły, że czegoś im brakuje, że coś chciałyby zmienić. Że czują niedosyt i chcą wrócić do swoich korzeni: chcą wrócić do swoich młodzieńczych marzeń i znów poczuć tą energię i radość! Chcą spotkać się w przyjaciółkami i spędzić z nimi szalony weekend pełen tańca, dobrego wina i śmiechu! Chcą spełniać się zawodowo pozostając w zgodzie same ze sobą!

Chcą być pewnymi siebie kobietami, które są statkiem i sterem własnego życia!

Jeśli masz podobne pragnienia, a jednocześnie zastanawiasz się czy to napięcie, które towarzyszy ci każdego dnia jest wynikiem kryzysu wieku średniego, to zapraszam Cię do zakładki TEST.

Znajdziesz w niej proste narzędzie pozwalające określić, czy Twoje złe samopoczucie, niepokój i poczucie stania w miejscu, wynikają z kryzysu wieku średniego, czy może są efektem długotrwałego stresu, albo innego kryzysu, który zadział się w Twoim życiu.

Dopiero kiedy określisz źródło problemu będziesz mogła zacząć działać i zbudować plan, który pomoże Ci dojść do punktu, w którym chcesz być!